G-925040
Haber Detayı
26 Ocak 2017 - Perşembe 09:21 Bu haber 14764 kez okundu
 
Bayraklı’da tiyatro şenliği
Bayraklı’da yarıyıl tatilini de kapsayan 20 ayrı çocuk tiyatrosuyla öğrencilere ücretsiz tiyatro keyfi yaşatılacak. 28 Ocak’ta başlayacak ücretsiz tiyatro şenliği 27 Mayıs’a kadar sürecek. Tiyatro oyunlarına İhsan Alyanak, Postacılar İsmet İnönü ve 75. Yıl Kültür Merkezleri ev sahipliği yapacak.
KÜLTÜR Haberi
Bayraklı’da tiyatro şenliği


Bayraklı Belediyesi, öğrencileri tiyatroyla buluşturuyor. Çocuklar, üç ayrı kültür merkezinde eğlenceli ve eğitici tiyatro oyunlarını ücretsiz izleyebilecek. Oyunlar, 12.00 ve 14.00 seanslarında izleyicilerin karşısına çıkacak. Kahraman Soytarı 28 Ocak Cumartesi günü İhsan Alyanak Kültür Merkezinde, Masal Dünyası 29 Ocak Pazar günü Postacılar İsmet İnönü Kültür Merkezinde, Renkler Dünyası 4 Şubat Cumartesi İhsan Alyanak Kültür Merkezinde, Okul Günleri 5 Şubat Pazar 75. Yıl Kültür Merkezinde çocuklar için sahnelenecek. Ücretsiz tiyatrolar 27 Mayıs’a kadar her Cumartesi çocuklarla buluşacak.


Tiyatronun çocukların gelişiminde büyük öneme sahip olduğunu belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Tiyatroyu önemsiyoruz. Tiyatroyla çocuklar iletişim kurmayı öğreniyor, hayatı keşfetmeye başlıyor. Belediye olarak çocuklarımıza sömestr hediyesi vermek istedik. Ücretsiz oyunlarımıza tüm çocuklarımızı bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Bayraklı’da, tiyatro, şenliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir